W tym momencie grasz » Arkanoid

To play this game, please, download the latest Flash player! Get Adobe Flash player
Sterowanie w grze w odniesieniu do pada konsoli. Używamy klawiszy kursorów oraz przycisków X oraz Z. Istnieje możliwość zdefiniowania własnych ustawień w opcjach emulatora.  
Sterowanie

Zręcznościowe »

Arkanoid

Z grą Arkanoid zetknął się chyba każdy, bo powstało wiele różnych mutacji tej gry na przeróżne platformy. Gra jest banalna w swej prostocie, a jednocześnie niezwykle wciągająca. Typowa gra, w którą można pograć na odreagowanie w czasie wolnym.

W grze w większej części wykorzystujemy tylko prawy i lewy kursor sterując platformą dzięki której odbijamy piłeczkę. Ta zbija kolorowe bloki – większość z nich wymaga jednego uderzenia, ale pojawiają się i takie, które uderzyć należy kilkukrotnie. W późniejszych etapach napotkamy levele gdzie składową całego poziomu będą bloki wielokrotnego uderzenia. Pojawią również takie o specyficznym, metalicznym dźwięku, które w ogóle nie podlegają likwidacji.

Aby urozmaicić grę co jakiś czas ze zbijanych bloków spadają kolorowe rolki – po krótkim czasie na pamięć znamy przeznaczenie poszczególnych kolorów. Nasza platforma może się powiększyć, zmniejszyć. Możemy uzyskać zdolność łapania piłeczki, a później jej wycelowania i puszczenia w dowolnym momencie. Niebieska rolka spowoduje pojawienie się dwóch dodatkowych piłek.

W grze pojawią się oczywiście te, które dodadzą nam dodatkowe życie czy takie, które pozwolą natychmiast przejść do kolejnego etapu bez konieczności zbijania reszty bloków.

Każde dotknięcie górnej krawędzi planszy będzie powodowało przyśpieszony lot piłki, a z czasem zaczną pojawiać się dodatkowe, ruszające się przeszkody, które diametralnie zmieniają bieg naszej piłki. Jak widać, prosta, ale jednocześnie gra z licznymi możliwościami i dodatkami. Udanej rozrywki z Arkanoid.

Zobacz również:

Komentarze:

Napisz komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>