W tym momencie grasz » Battle City

To play this game, please, download the latest Flash player! Get Adobe Flash player
Sterowanie w grze w odniesieniu do pada konsoli. Używamy klawiszy kursorów oraz przycisków X oraz Z. Istnieje możliwość zdefiniowania własnych ustawień w opcjach emulatora.  
Sterowanie

Battle City to jedna z bardziej kultowych gier na konsolę Pegasus. Zasiadamy za sterami czołgu, którego zdaniem będzie ochrona orzełka.

Orzełek znajduje się na dole ekranu otoczony charakterystycznym murkiem, który również my możemy przypadkowo zniszczyć. Wystarczy jedno trafienie obcego czołgu w samego orzełka, by od razu zakończyć grę.

Na planszy pojawiają się kolejne, wrogie jednostki do których strzelamy. Ilość wszystkich czołgów, które pojawią się na planszy może śledzić w prawy górnym rogu. Atrakcją są również materiały z których zbudowane są poziomy, a przede wszystkim power – upy. Pojawiają się w losowym momencie po strzeleniu do specjalnie oznaczonego czołgu. Ich czas wyświetlania jest limitowany czasowo, stąd szybko należy ocenić czy opłaca się nam pokonywać w jego kierunku drogę.

Jednym z najbardziej po pożądanych power – upów w Battle City są gwiazdki – ulepszają one nasz czołg. Już po pierwszej gwiazdce nieznacznie zmienia się kształt naszego pojazdu, a także możemy znacznie szybciej strzelać. Przy kolejnej strzelany jeszcze szybciej, a trzecia robi z naszego czołgu prawdziwego pancerniaka, który dodatkowo może usuwać metalowe konstrukcje. Oczywiście po zastrzeleniu wracamy do bazowej wersji czołgu.

Poza gwiazdkami znajdziemy tu:

  • zegar – zatrzymanie czasu na kilka sekund- w tym czasie możemy mocno przetrzebić flotę naszych wrogów;
  • czołg – dodatkowe życie;
  • łopata – obudowa orzełka z murowanej zmienia się na metalową;
  • hełm – nieśmiertelność – trwa kilka sekund, należy więc uważać, by nie wystawiać się na mocny ostrzał wroga
  • bomba – niszczy wszystkie wrogi czołgi. W przypadku małego zagęszczenia nie opłaca się jej zbieranie 🙂

Na koniec każdego etapu ma miejsce podsumowanie ilości zlikwidowanych jednostek, za każdą dostajemy określoną liczbę punktów – większą, im mocniejsze czołgi pokonujemy.

Bardzo ciekawą rzeczą w  Battle City jest możliwość konstruowania własnych plansz wykorzystując wszystkie dostępne w grze materiały. Na fali popularności gry powstała stworzona przez konkurencyjną firmę gra Tank 1990 – mamy tu możliwość zagrania na bardzo dużej liczbie nowych poziomów, a także znaleźć kilka ulepszeń i dodatkowych power – upów.

 

Zobacz również:

Komentarze:

Napisz komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>