W tym momencie grasz » Boulder Dash

To play this game, please, download the latest Flash player! Get Adobe Flash player
Sterowanie w grze w odniesieniu do pada konsoli. Używamy klawiszy kursorów oraz przycisków X oraz Z. Istnieje możliwość zdefiniowania własnych ustawień w opcjach emulatora.  
Sterowanie

Logiczne »

Boulder Dash

Boulder Dash to gra, którą darzę dużym sentymentem ze względu na to, ze zagrywałem się w nią na komputerze Atari. Tu mamy nowszą wersję dedykowaną na konsolę Pegasus.

Gra polega na zebraniu na każdym z etapów określonej liczby diamentów. Kluczową przeszkodą są tutaj liczne kamienie. Kopiąc podkopy musimy się liczyć z tym, że będą one lawinowo zmieniały swoje położenie.

Wykorzystujemy je również na poziomach, gdzie brylanty pojawiają się po zabiciu motyli. Musimy je na tyle umiejętnie ustawiać i w taki sposób budować tunele, by odpowiednio wykonać zadanie.

Każda rozgrywka w Boulder Dash jest oczywiście limitowana czasowo. Czym szybciej pokonamy dany etap, tym więcej punktów otrzymamy na jego zakończeniu.

Sklasyfikowałem ją w kategorii gier logicznych, gdyż tak naprawdę w tej grze liczy się głównie myślenie.

Komentarze:

Napisz komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>