W tym momencie grasz » Contra

To play this game, please, download the latest Flash player! Get Adobe Flash player
Sterowanie w grze w odniesieniu do pada konsoli. Używamy klawiszy kursorów oraz przycisków X oraz Z. Istnieje możliwość zdefiniowania własnych ustawień w opcjach emulatora.  
Sterowanie

Strzelanki »

Contra

Contra to jedna z popularniejszych, klasycznych gier, która była obecna na wielu składankach. Gra świetnie nadawała się do grania we dwoje. Ciężko zapomnieć wielu okrzyków i ustalania wspólnej taktyki. Testowała miłosierdzie wobec rodzeństwa – jeden z uczestników, który skonał, mógł pożyczyć życie od drugiego uczestnika naciskając jednocześnie oba przyciski na padzie 🙂 Było to zawsze przedmiotem wielu przepychanek, komentarzy i uznawania wyższości osoby, która dłużej utrzymywała się na nogach.

Gra w każdym razie świetnie spełniała rolę integracyjną, ale nie ma co ukrywać, że najlepsze efekty można było osiągnąć grając w pojedynkę. Contra jest o tyle ciekawą i wciągającą grą, że aby bez żadnych dodatkowych żyć przejść ją całą, trzeba było być nie lada wprawionym i mieć w jednym palcu wszystkie poziomy. Oczywiście każdy najlepiej pamiętał te pierwsze, czyli Jungle, a później Baza, ale składanki typu 1000000 in 1 dawały możliwość rozpoczęcia gry od konkretnego etapu, co było idealnym rozwiązaniem do trenowania trudniejszych i mniej znanych levelów.

Największe spustoszenie siały zawsze końcówki poziomów. Aby je zaliczyć, trzeba pokonać przedmioty i osoby, która nie da się zabić jednym czy dwoma strzałami. Tu liczy się precyzja oraz umiejętność omijania pocisków! Jest to jednak okazja do nabicia punktów, na które w ostatecznym rozrachunku mało kto spoglądał. Liczy się po prostu etap do którego jesteśmy w stanie siągiem dojść.

Contra to typowa strzelanka, a nasz bohater przez cały czas chodzi z uruchomionym karabinem 🙂 Oczywiście w trakcie gry pojawiają się w różnych momentach możliwość ulepszenia przy przyśpieszenia broni, ale trzeba dobrze znać ich oznaczenia, gdyż nie każda jest dobra i praktyczna. Najbardziej pożądana i skuteczna jest oczywiście S, a po dopaleniu jej przyśpieszaczem – R daje najlepsze efekty 🙂 Często była przedmiotem licytacji z rodzeństwem przy graniu na dwa pady i efektem zazdrości, kiedy druga osoba musiała po stracie życia rozpoczynać od standardowej broni. Poza bronią i jej ulepszeniem obowiązkowo bierzemy wszystkie B – nieśmiertelność. Należy jednak pamiętać, że trwa tylko kilka sekund.

Z pewnością jest to gra, w którą każdy posiadacz konsoli mniej lub więcej grał. Pod względem strzelanek nie ma chyba konkurencji.

Komentarze:

Napisz komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>