W tym momencie grasz » Galaxian

To play this game, please, download the latest Flash player! Get Adobe Flash player
Sterowanie w grze w odniesieniu do pada konsoli. Używamy klawiszy kursorów oraz przycisków X oraz Z. Istnieje możliwość zdefiniowania własnych ustawień w opcjach emulatora.  
Sterowanie

Zręcznościowe »

Galaxian

Galaxian to bardzo prosta, klasyczna gra zręcznościowa. Polega na strzelaniu do znajdujących się na na górze ekranu samolotów.

Sprawa jest utrudniana przez to, że kolumna samolotów przesuwa się miarowo w prawo, a później w lewo. Z czasem samoloty również spadają w nasza stronę, prowadząc dodatkowo ostrzał.

Każdy kontakt z nabojem albo spadającym na nas samolotem kończy się oczywiście stratą życia.

Po zniszczeniu wszystkich wrogów następuje kolejne rozdanie. Kolejne etapy są jednak szybsze, a samoloty zaczynają spadać całymi ławami 🙂

Naszym zadaniem będzie jak najdłuższe utrzymanie się przy dostępnych życiach i zdobycie jak największej ilości punktów.

Grę darzę dużym sentymentem, gdyż podobne gierki były dostępny na konsolach dostępnych przed Pegasusem. Jest to z pewnością jedna z pierwszych gier wydanych na Pegasusa, stąd należy docenić jej retro – klimat.

Komentarze:

Napisz komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>