W tym momencie grasz » Monopoly

To play this game, please, download the latest Flash player! Get Adobe Flash player
Sterowanie w grze w odniesieniu do pada konsoli. Używamy klawiszy kursorów oraz przycisków X oraz Z. Istnieje możliwość zdefiniowania własnych ustawień w opcjach emulatora.  
Sterowanie

Logiczne »

Monopoly

Monopoly to wersja elektroniczna niezwykle popularnej gry planszowej o której słyszał chyba każdy.

W Monopoly możemy wybrać aż 8 graczy i określić, czy będą to osoby z nami grające przy komputerze, czy graczami będzie zarządzał komputer. Wpisujemy nazwiska graczy, a w przypadku przeciwnika komputerowego wybieramy postacie dostępne na liście.

Następnie mamy możliwość wybrania formy rozgrywki – gra bez limitu czasowego, bądź szybka gra na czas.

Bardzo ciekawą opcją jest możliwość edytowania planszy – to bardzo duże ulepszenie w stosunku do tradycyjnych gier planszowych.

Oczywiście same zasady gry są identyczne jak w tradycyjnym Monopoly. Liczy się tutaj odrobina szczęścia, ale również mądre podejście do posiadanych środków, kupowanie i inwestowanie w nieruchomości tak, by finalnie wzbogacić się kosztem pozostałych uczestników i doprowadzić ich do bankructwa. Jeśli trafimy na pole kupione przez przeciwnika, należność automatycznie zostanie pobrana z naszego konta. Jeśli natrafimy na nieruchomość do kupienia, na ekranie wyświetlą nam się wszystkie niezbędne informacje, łącznie z cenami za później postawione domy.

Możemy ją kupić, przystąpić do licytacji, bądź nie robić nic. Dla mnie Monopoly to świetne połączenie gry komputerowej z pożyteczną treścią. Uczy podejścia do pieniędzy i wymaga myślenia. W wersji elektronicznej najlepiej jednak zawsze się grało w pojedynkę z komputerem. Bez wątpienia tradycyjna planszówka pełni dużo lepszą rolę integracyjną dla całej rodziny 🙂

Komentarze:

Napisz komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>