W tym momencie grasz » Othello

To play this game, please, download the latest Flash player! Get Adobe Flash player
Sterowanie w grze w odniesieniu do pada konsoli. Używamy klawiszy kursorów oraz przycisków X oraz Z. Istnieje możliwość zdefiniowania własnych ustawień w opcjach emulatora.  
Sterowanie

Logiczne »

Othello

Othello to planszowa gra logiczna, na podstawie której powstała elektroniczna wersja gry na konsolę Pegasus.

W grze wybieramy kolor pionków, swoje imię oraz tryb gry – możemy zagrać na określony czas lub w wersji bez limitu czasowego.

Gra polega na zapełnieniu planszy jak największą ilością własnych pionków. Pionki przeciwnika zdobywa się przez otoczenie je w jednej linii – poziomej, pionowej lub skośne. Nawet kilka pionków jednego koloru może zmienić przynależność i tym samym barwę jeśli tylko z obu końców zostaną otoczone przez pionki przeciwnika. Pionki można stawiać tylko obok pionków przeciwnika. Jeśli nie ma możliwości wykonania ruchu tracimy kolejkę a przeciwnik wykonuje następny ruch.

W przypadku gry na czas sprawa jest prosta – wygrywa ten, którego liczba pionków po przekroczeniu czasu jest największa. W przypadku wersji bez limitu czasowego gra kończy się w momencie, gdy żaden z graczy nie może już wykonać żadnego ruchu, zostaną zapełnione wszystkie wolne pola bądź jeden z graczy nie ma już na planszy ani jednego swojego pionka.

Komentarze:

Napisz komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>