W tym momencie grasz » Prince of Persia

To play this game, please, download the latest Flash player! Get Adobe Flash player
Sterowanie w grze w odniesieniu do pada konsoli. Używamy klawiszy kursorów oraz przycisków X oraz Z. Istnieje możliwość zdefiniowania własnych ustawień w opcjach emulatora.  
Sterowanie

Platformówki »

Prince of Persia

Prince of Persia to jedna z bardziej kultowych gier na konsolę Pegasus, która była wydana również w wielu innych formatach. Ciekawa fabuła, precyzja – idealny sposób na zmarnowanie kilku godzin!

Akcja toczy się w antycznej Persji, w której władzę przejął wezyr Jaffar. Do pełni władzy brakuje mu ręki córki sułtana, lecz ta zakochana jest w naszym bohaterze. Zostaje on wtrącony do perskich lochów i ma godzinę na odnalezienie i pokonanie Jaffara.

Prince of Persia to gra platformowa, która wymaga sporych zręczności, ale również rozwiązywania zagadek – niektóre zapadnie uruchamiają wrota do kolejnych pomieszczeń, inne je zamykają. Nasz bohater może skakać, ale również ostrożnie stąpać krok za krokiem. Jest to istotne zwłaszcza podczas zbliżania do przepaści – można podejść maksymalnie blisko, a następnie ostrożnie zejść w dół. Powolne stąpanie przydaje się również gdy natrafimy na takie przeszkody jak kolce.

Nasz bohater w miarę pokonywania kolejnych lochów będzie odnajdywał broń, a także mikstury. Na te drugie należy uważać, gdyż jedne dodadzą nam życia, inne niestety odejmą.

Sama walka jest również istotnym elementem gry Prince of Persia. Napotykając po drodze nieprzyjaciół należy stoczyć z nimi walkę, ale zanim ją zaczniemy należy pamiętać o wyciągnięciu miecza. W przeciwnym przypadku pierwsze uderzenie naszego przeciwnika zakończy się naszą śmiercią.

Ostatnim elementem gry jest pojedynek Jaffarem i ślub z księżniczką Persji. Należy pamiętać, że poza limitem żyć, w grze biegnie czas. Po 60 minutach następuje automatyczny game over.

Komentarze:

Napisz komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>